Порошковые металлы для процессов прокатки и экструзии   

   Розглядаючи зв’язок між виробництвом порошків і прямою їхньою прокаткою або екструзією, необхідно відзначити два основних моменти.

   По-перше, можливість одержувати порошкові матеріали, що володіють унікальними властивостями, наприклад сплави, зміцнені дисперсними частками. Крім того, порошковим методом можна робити матеріали в більших кількостях. З метою економічності необхідно при цьому використовувати найдешевший метод виробництва порошків. Технологія розпилення розплавлених металів забезпечує таку економічність. У недалекому майбутньому установки для розпилення металів будуть розташовуватися на плавильних заводах; матеріал для розпилення буде надходити безпосередньо з бесемерівського конвертера, мартенівської печі, мідеплавильній відбивній печі або печі для плавки алюмінію.

   По-друге, можна одержувати металеві порошки прямо з руд, минаючи стадію плавлення. Ця технологія вже відома для таких металів, як Сu, Ni і Со; її можна поширити й на виробництво заліза.

   Такі прямі методи не легко застосувати для одержання порошків сплавів, і зовсім очевидно, що зробити латуні, бронзи, нержавіючі сталі й інші подібні матеріали прямим виробництвом порошків можна тільки шляхом дифузійного легування протягом або після спікання. Значну увагу тому потрібно приділити вивченню прокатки й екструзії й наступному спіканню сумішей порошків — проблемі, який дотепер повністю зневажали.

Похожие записи:
  • Скорость прокатки порошковых сталей (часть 2)
  • Скорость прокатки порошковых сталей
  • Пористые материалы из металлических порошков
  • Прокатка порошковых металлов (часть 3)
  • Спекание прокатанного порошка (часть 1)
  •