Скорость прокатки порошковых сталей (часть 2)   

   З огляду на обмеження, що виникають при прокатці й спіканні, можливість досягнення швидкостей прокатки вище 30 м/хв здається малоймовірною, якщо тільки не будуть запропоновані зовсім нові способи прокатки й спікання. Через велику різницю у швидкостях прокатки значно звужується область, де прокатка порошків економічно вигідніше прокатки компактних металів. Економічна вигода від застосування прокатки порошків обумовлена числом операцій, які можна при цьому усунути. Типовий приклад — виробництво мідно-нікелевої стрічки товщиною 3,75 мм (для карбування монет). Звичайна (непорошкова) технологія включає:
1) нарізку заготівель, зважування, плавлення, легування й лиття;
2) обрубання й очищення заготівель (видалення окалини);
3) холодну й гарячу прокатку з декількома проміжними відпалами; травлення, промивання й сушіння.

   Для виробництва такої стрічки потрібно 15 проходів через валки. Прокатка цієї стрічки з порошків дозволяє уникнути операції 1) і 2), а також травлення, промивання й сушіння. Можна чекати, що економічний ефект буде значним. Він залежить від: а) розходження у вартості мідних і нікелевих заготівель і вартості розпилення мідно-нікелевих сплавів; б) співвідношення відходів у цих двох процесах.

   Звичайно, відходи при порошковій технології будуть багато менше. Можливість застосування такої технології для звичайних металів сильно залежить від вартості порошків. Для дуже чистих або рідких і дорогих металів і для багатьох сплавів, особливо для тих, які швидко наклепуються, виробництво тонких стрічок порошковим методом більш економічно, навіть при дуже низьких швидкостях прокатки й при високій вартості порошків. Отже, у майбутньому можна чекати значного розширення області застосування прокатки порошків, особливо для стрічок з дисперсійно, що твердіють сплавів. Можна думати, що прокатка порошків не обмежиться виробництвом стрічок; є можливість робити вироби різної форми, включаючи дріт, а за допомогою безперервного зварювання смуги по виходу її з гарячого стана можна робити труби.

Похожие записи:
  • Скорость прокатки порошковых сталей (часть 3)
  • Выдавливание порошковых металлов без использования сопутствующих (часть 2)
  • Порошковые металлы для процессов прокатки и экструзии
  • Скорость прокатки порошковых сталей
  • Пористые материалы из металлических порошков
  •