Непрерывные процессы в порошковой металлургии (часть 2)   

   Автори не вказали промислових методів спікання виробів, отриманих цим способом. Приміщення напрямного жолоба усередину печі, мабуть, небажано, і, отже, холоднопресований виріб повинний бути вийнятим з жолоба до спікання. Це створює труднощі, але не нездійсненно. Як промисловий метод він дуже цікавий і заслуговує ретельного вивчення. У більше пізній роботі автори відзначили високі магнітні властивості смуг сплаву 79% Ni — 4% Mo — 17% Fe, отриманого розглянутим методом.

   

   Засипання порошку на стрічку, що рухається, і наступне спікання без тиску використовуються протягом багатьох років у виробництві підшипникових матеріалів на основі стали. Наприклад, в одному патенті  описане безперервне засипання порошку свинцюватої бронзи на сталевий листи і наступне спікання. Листи потім прокочують і знову спікають.

   Прокатка порошку на стрічці, що рухається, цілком можлива. У було запропоновано використовувати цей метод для виробництва листових матеріалів. Однак залишається проблема знімання тендітної холоднопресованої листової заготівлі з несучої смуги; більше цікаві методи готування листів без використання несучої підкладки.

   Можна, звичайно, застосувати із цією метою метод Емлі й Дейбела . Використання двох конфронтуючих пуансонів і рух спресованих заготівель вертикально долілиць дозволить звільнитися від несучих підкладок або жолобів. Запропоновано, наприклад, щоб два конфронтуючі пуансони А, А переміщалися горизонтально уздовж плити В, а порошок металу засипався з розташованого вище бункера в V-Образну порожнину (рис. 3.2, с). Нехай у положенні стиску 1 весь порошок нижче рівня З перетворюється  в міцністю брикет володіє, що деякої механічною, у той час як вище цього рівня він залишається у вигляді порошку. При відводі пуансонів у положення 2 брикет зсковзує по їхній поверхні в положення, показане на рис. 3.2, а пунктиром; потім пуансони вертаються, спресовуючи свіжу порцію порошку. Це справедливо, якщо порошок не попадає в порожнину 3, що практично запобігти важко.

   

   Змащення стінок також являє собою складне завдання; важко також запобігти влученню порошку між ковзними поверхнями.

   Установку можна спростити, якщо засипати порошок у порожнину прес-форми окремими порціями (рис. 3.2, б). У цьому випадку потрібні прямі пуансони А, А; кількість порошку, що засипається, повинне контролюватися зворотно-поступальним рухом черевиків 4. В циклі пресування черевики переривають потік порошку, після чого пуансони відходять назад і дозволяють брикету (смузі) опуститися з рівня 5 точно до рівня 6. Потім весь процес повторюється. Безсумнівно, однак, що в смузі з’являться ослаблені місця, викликані недосконалістю з’єднання  послідовних її частин на рівні 6. Як тут, так і в попередньому прикладі важко опускати смугу без її поломки. Перевага таких пропозицій у тім, що можна робити смуги й деталі будь-якої товщини й різноманітної форми. Проте, практичні труднощі тут настільки великі, що більшість дослідників дотепер приділяють основну увагу прокатці.

Похожие записи:
  • Непрерывные процессы в порошковой металлургии (часть 1)
  • Пористые материалы в порошковой металлургии
  • Непрерывные методы формования
  • Прокатка порошковых металлов (часть 4)
  • Рабочие параметры аттритора
  •