Непрерывные процессы в порошковой металлургии (часть 1)   

   Строго говорячи, термін «безперервні процеси» застосуємо тільки для опису процесів, що відбуваються без перерв невиразно довго. Однак всі процеси перериваються через ті або інші проміжки часу. Тут цей термін використовується для опису процесів виробництва виробів або напівфабрикатів, у яких розміри в одному вимірі значно більше, ніж у двох інших. Такі вироби звичайно роблять за допомогою прокатки або видавлювання (екструзії).

   Термін «пряма прокатка» або «пряма екструзія» у нашій книзі застосовується до відповідних процесів, коли металеві порошки надходять в установку безпосередньо, без попереднього ущільнення або спікання.

   Ідея виробництва «протяжних» форм (прутки, листи, дріт і ін.) методами порошкової металургії не нова. Прокатку металевих порошків застосовують із 1902 р., а видавлювання для виробництва нитей розжарення електроламп — з 1900 р. Цим питанням присвячено багато різних патентів. Однак тільки тепер стало можливим промислове виробництво виробів «протяжних» форм із металевих порошків. У зв’язку із цим наші знання по цьому предметі досить незначні.

   Запропонований Емлі й Дейбелем простий метод виробництва безперервної порошкової смуги складається в періодичному пресуванні й пересуванні в напрямку, перпендикулярному прикладеному тиску порошку на стрічці або в жолобі. Схематично цей метод показаний на рис. 3.1. Порошок з бункера надходить у двосторонній жолоб (канал), що періодично просувається в одному напрямку під пуансоном, що пресує, з горизонтальною ділянкою нижньої поверхні, що переходить у похилий. Залежно від профілю цієї поверхні, руху пуансона й тиску можна одержувати будь-який ступінь обтиснення. Кут нахилу пуансона не істотний, і неважко робити смуги постійної щільності із зовсім гладкою верхньою поверхнею.

   Метод має ряд достоїнств:

   1) Можна одержувати вироби значної товщини. Якщо прийняти, що сили пресування тут подібні виникаючої при пресуванні в прес-формах, тобто всі підстави очікувати, що цим методом можна готовити вироби з товщиною принаймні рівній ширині без занадто великої різниці в щільності верхньої й нижньої поверхонь (передбачається, звичайно, змащення стінок каналу або порошку).

   2) Швидкість пресування, очевидно, обмежується тільки швидкістю переміщення пуансона й подачі порошку.

   3) Можливе виробництво різних по перетині виробів.

   4) Ширина смуги лімітується тільки силою преса. Практично це означає, що смугу шириною 600 мм можна виготовити з такими ж або меншими капітальними вкладеннями, як і при звичайній прокатці.

   5) Метод застосуємо для виробництва виробів багатошарових або в оболонках.

      

Похожие записи:
  • Непрерывные процессы в порошковой металлургии (часть 2)
  • Непрерывные методы формования
  • Пористые материалы в порошковой металлургии
  • Выдавливание пористых изделий из порошковых металлов
  • Выдавливание порошковых металлов без использования сопутствующих (часть 2)
  •