Приготовление смесей из металлических порошков   

   Змішування – це готування однорідної механічної суміші з металевих порошків різного хімічного й гранулометричного складу або суміші металевих порошків з неметалічними. Це одна з важливих операцій при виготовленні порошкових виробів. Для розважування компонентів, що змішуються, використовують торговельні або технічні ваги. Готування шихти заданого состава проводять у спеціальних змішувальних пристроях.

   Найбільш важливим завданням при змішуванні є забезпечення однорідності суміші, тому що від цього багато в чому залежать кінцеві властивості виробів. Шихта вважається однорідної в тому випадку, якщо не менш 95% довільно взятих проб мають хімічний і гранулометричний склади, що відповідають заданому.

   Найпоширенішим є механічне змішування компонентів у кулькових млинах, ідентичних застосовуваним при розмелі, і змішувачах. Оптимальна швидкість обертання при змішуванні в кульовому обертовому млині становить 20–40% критичної. Кращі результати досягаються при співвідношенні шихти й розмелених тіл (куль) по масі 1:1. Змішування може супроводжуватися одночасним здрібнюванням компонентів.

   Рівномірний розподіл часток порошків в обсязі суміші досягається тим легше й швидше, ніж ближче щільності компонентів, що змішуються. При великій різниці щільності наступає явище сегрегації, тобто розшарування компонентів, і змішування утрудняється (розшарування компонентів по плотностям може наступити й при тривалому зберіганні приготовленої суміші). У цьому випадку корисно застосувати роздільне завантаження компонентів окремими порціями: спочатку більше легкі із частиною якого-небудь більше важкого, а потім всю масу, що залишилася, компонентів. Змішування краще проводити в рідкому середовищі (спирт, бензин, гліцерин)

Похожие записи:
  • Формование металлических порошков
  • Подготовка металлических порошков
  • Химические свойства металлических порошков
  • Пористые материалы из металлических порошков
  • Твердофазное спекание металлических порошков
  •