Рабочие параметры аттритора   

   Звичайно посудина місткістю 4 л (діаметром 17 і висотою 18 див) дозволяє забезпечити сумарне завантаження ~10 кг, що складається з змелюючих куль і порошку.

   Механічне легування в аттриторі може здійснюватися в широкому діапазоні частот обертання. Однак занадто низька частота обертання супроводжується надмірним збільшенням часу процесу, а занадто висока — хоча й може скоротити час обробки – звичайно приводить до надмірного нагрівання, зменшенню кількості виробленого порошку, швидкому зношуванню ущільнень і, найважливіше, до забруднення порошку залізом через намел від сталевих измельчаючих куль.

      Минимальное время обработки при механическом легировании

   Рис. 2.5 показує результати дослідження залежності часу обробки, необхідного для рівномірного розподілу 20% Cr у нікелі (що забезпечує максимальний ефект від легування), від частоти обертання аттритора. Із цього графіка очевидна можливість зниження ефективності обробки при більших значеннях частоти обертання, що, імовірно, є наслідком дії відцентрових сил.

   Для визначення оптимальних режимів звичайно будується графік у координатах «загальна кількість обертів — частота обертання» і вибирається оптимальна швидкість обертання мішалки аттритора (Рис. 2.6).

      

   Серед інших параметрів обробки особливе значення мають відношення маси куль до маси порошку й діаметр куль. Середній розмір часток вихідних порошків також робить деякий вплив на кінетику легування. Експерименти по оптимізації параметрів дозволили визначити, що відношення мас куль і порошку порядку 30:1 і діаметр куль 8 мм є оптимальними для максимальної ефективності легування.

Похожие записи:
  • Механическое легирование
  • Механизм механического легирования
  • Особенности механического легирования
  • Области применения механического легирования
  • Шаровые мельницы в порошковой металлургии
  •