Подготовка металлических порошков   

   Відпал. Відпал порошків застосовують із метою підвищення їхньої пластичності й пресуємості за рахунок відновлення залишкових оксидів і зняття наклепу. Нагрівання здійснюють у захисному середовищі (відбудовному, інертної або вакуумі) при температурі порядку 0,4–0,6 Тпл. металу порошку або найменш тугоплавкого основного компонента суміші порошків. Найбільше часто Відпалу піддають порошки, отримані механічним здрібнюванням, електролізом. Для Відпала застосовуються прохідні або інші печі. З метою більше ретельного очищення порошків від різних домішок часто Відпал проводять в атмосфері, що містить які-небудь добавки. Наприклад, Відпал порошку Fе в атмосфері Н2 з добавкою НСl приводить до одержання порошків, більше чистих по змісту Si, Mn через утворення й випар їхніх хлоридів.

   Класифікація цей поділ порошків по величині часток на фракції, використовувані або безпосередньо для формування, або для складання суміші, що містить необхідний відсоток часток кожного розміру.

   Найпоширеніша ситова класифікація порошків. Основним типом пристрою, що просіває, є механічні сита з електромагнітним або важільним вібратором. Сітку з необхідним розміром осередків натягають на обичайку, що зміцнюється на подпружиненої вібруючій рамі. Продуктивність таких сит досить висока (до кількох сотень кілограмів порошку в годину) і залежить від діаметра обичайки й властивостей порошку.

   При утрудненості вільного проходу порошку через осередки сітки застосовують протиральні сита, у яких спеціальний пристрій з невеликим зусиллям давить на порошок, сприяючи його проходу через сітку. Продуктивність протиральних сит значно менше звичайних вібраційних.

   Класифікацію порошків по фракціях часток з розміром менш 40–50 напівтемних роблять за допомогою повітряних сепараторів, що забезпечують висаджування твердих часток з несучого газового потоку під дією сили ваги.

Похожие записи:
  • Приготовление смесей из металлических порошков
  • Формование металлических порошков
  • Химические свойства металлических порошков
  • Пористые материалы из металлических порошков (часть 2)
  • Механизм механического легирования
  •