Спекание систем с ограниченной растворимостью компонентов   

   У практиці порошкової металургії такі системи зустрічаються найбільше часто: наприклад, Fe — C, W — Ni, Сu — Ag, Mo — Ni — Сu і багато хто інші. Для них характерні діаграми стану як з евтектикою і перитектикою, так і з хімічними сполуками.

   При нагріванні на проміжних стадіях гомогенізації в порошковому тілі присутні всі фази, наявні на діаграмі стани, практично незалежно від вихідного состава суміші порошків. Залежності усадки від змісту елементів у сплаві відрізняються від лінійних, а їхній характерний вид (напрямок опуклості) може бути різним. Наприклад, для системи W-Ni при близькій дисперсності вихідних порошків спостерігається крива із плавним мінімумом (Рис. 1.19).

      

   Властивості матеріалів, утворених розглянутими системами компонентів після спікання, залежать від ряду факторів: повноти гомогенізації в області обмежених твердих розчинів, пористості, досконалості міжфазних і однофазних контактів і ін. Роль гетеродифузії зводиться до забезпечення вирівнювання концентрацій елементів в області обмеженої розчинності, причому досягнення гомогенності в більшості випадків небажано (при граничних концентраціях багато показників властивостей обмежених твердих розчинів максимальні).

Похожие записи:
  • Спекание систем с полной взаиморастворимостью компонентов
  • Жидкофазное спекание (часть 3)
  • Спекание многокомпонентных систем
  • Спекание однокомпонентных систем (часть 2)
  • Спекание систем с нерастворимыми компонентами
  •