Механическое легирование в производстве сплавов алюминия   

   Спечений алюмінієвий порошок (САП) був першим з дисперсно-дисперсно-зміцнених металів, у яких дисперсія Аl2ПРО3 в алюмінії була отримана з використанням природного поверхневого окислювання алюмінієвого порошку. Однак дисперсія Аl2ПРО3 у цьому випадку неефективна, оскільки тут включення Аl2ПРО3 мають форму пластин, нерівномірно розподілених у матриці. Механічне легування було успішно застосоване для забезпечення ефективного розподілу Аl2ПРО3 в алюмінії, що перевершує по однорідності розподіл у САП. Внаслідок цього рівень міцності механічно легованого композита Аl – Аl2ПРО3, що містить 2,75–5,4% (про.) дісперсоіда (Аl2ПРО3 + Аl4С3), був дорівнює або перевершував рівень міцності серійного сплаву САП, що містить 11,5% (про.) Аl2ПРО3; електропровідність цього сплаву також перевершувала електропровідність САП.

   Застосовувані для керування процесом органічні речовини, які звичайно потрібні при механічному легуванні алюмінієвих сплавів для підтримки рівноваги між зварюванням і руйнуванням часток у ході процесу, приводять до утворення додаткового дісперсоіда Аl4С3.

   Істотне поліпшення механічних властивостей і стійкості проти корозії в отриманих механічним легуванням сплавах алюмінію прискорили промислове виробництво сплавів IN–9052 (Аl–4Мg–0,8O2–1,1С) і IN–9021 (Аl–4Сu–1,5Мg–1,1С–0,8O2), які перевершують по властивостях звичайно застосовуваний сплав 7075 (Аl–5,6Zn–2,5Мg-1,5Cu-0,3Cr), причому перші мають рівні міцності з останнім, але в той же час перевершують його по стійкості проти корозії.

   У зв’язку із проявом в усьому світі інтересу до сплавів Аl-Li для застосування в космічній техніці, механічне легування знову забезпечило створення нового покоління сплавів, зміцнених Аl2ПРО3 і Аl4С3. Сплав NOVAMET (Аl–4Мg–1,5Li–0,8O2–1,1С) фірми INCO є одним з таких серійних сплавів.

Похожие записи:
  • Механическое легирование в производстве жаропрочных сплавов
  • Механическое легирование
  • Производство плоских слитков из сплавов алюминия серии 1000
  • Механическое легирование в производстве новых материалов
  • Производство цилиндрических слитков из сплавов алюминия серии 6000
  •